Функціональна система автополиву забезпечує комфортний полив садів відповідно до індивідуальних потреб власників зелених насаджень. В автоматичній системі поливу вода досягає рослин через різні типи дощовиків або крапельних ліній. У цього рішення багато переваг. По-перше, правильно підібрані форсунки забезпечують рівно стільки води, скільки необхідно рослинам. Завдяки цьому ми економимо і гроші, і час. Крім того, влітку можна відправитися в більш тривалу відпустку, не побоюючись, що в саду щось засохне.

Проектування автополива

Перш ніж купити і встановити систему поливу в Києві, необхідно створити схему її розміщення.
На плані ділянки позначте місця для дощовиків, виберіть спосіб пристрою крапельних ліній або шлангів. Потім штангенциркулем визначається дальність дії обраних зрошувачів, розмістивши їх в саду таким чином, щоб поливні поверхні злегка перекривали один одного (ніяка частина саду не може залишатися сухою).
Пам'ятайте, що спринклери подають рівномірну кількість води тільки до 60% від свого діапазону (зазначеного в описі пристрою), за винятком того, що подача води занадто мала і непостійна (це залежить, наприклад, від вітру, який несе краплі води). Отже, максимальна відстань між дощувателями не повинно перевищувати 60% від їх номінального діаметра зрошення. Однак варто припустити, що це 50% - завдяки цьому ми не будемо здивовані впливу непередбачених чинників, наприклад високої температури, посухи, сильного вітру.
При проектуванні системи зрошення саду в кожній частині ділянки слід використовувати тільки один тип пристроїв (статичні дощовики, мобільні дощовики, тобто турбінні дощовики, мікро-дощовики, краплинні лінії), полив рослин з однаковими вимогами, оскільки вони не розрізняються по витраті води і часу . Секції працюють по черзі, поетапно поливаючи послідовні секції. Їх кількість залежить від розміру ділянки, а також від напору і потоку води, що є в нашому розпорядженні (чим більше сад, тим слабкіше напір і чим менше потік води, тим більше ділянок).
Автоматичний полив саду розділений на чотири секції, які можуть працювати окремо. При проектуванні системи зрошення необхідно пам'ятати, що вода повинна мати найкоротший шлях від джерела до виходу - тоді тиск на кінці труби істотно не знизиться. Ділянка слід розділити на зони - газон, клумби з невисокими рослинами і ділянку, покритий деревами та чагарниками. Для газону найкраще спроектувати висувні дощовики, розташовані прямо під землею. Коли вони не працюють, їх майже не видно. При запуску автополива газону дождеватель піднімається над поверхнею, а після завершення циклу опускається (косіння не заважають). Для поливу насаджень краще використовувати дренажні крапельниці, мікроспрінклери і крапельниці.
 
На плані саду потрібно вибрати місця, де будуть розміщені зрошувачі за правилами:

Установка автополива

Система поливу саду запускається при підключенні до джерела води. Ми можемо робити це самі кожен раз, коли необхідно, але тоді - хоча робота не є важкою - необхідна постійна присутність.
 
Якщо ми хочемо повністю забути про проблеми, пов'язані з поливом рослин, давайте вирішимо автоматизувати систему поливу. Якщо ми надамо йому контролер (також відомий як комп'ютер або програматор), ми зможемо встановити, в залежності від типу пристрою, час і тривалість поливу, встановити дні тижня, в які працює система, і визначити послідовність включення і виключення окремих секцій.
 
Ми також можемо обладнати автоматичний полив в Києві датчиком дощу, щоб запобігти полив під час дощу, і датчиком вологості, щоб контролювати ступінь зволоження грунту і відкривати клапани в залежності від стану грунту.
 
Щоб система зрошення саду працювала, сигнали від контролера направляються на електромагнітні клапани і викликають відкриття або закриття подачі води в відповідну секцію.
 

автополив газону

Програмний контролер стежить за поливом саду, що дозволяє вільно програмувати час роботи окремих поливальних ліній. Він живиться від мережі 230 В, а запрограмовані параметри підтримуються додатковою батареєю на 9 В. Контролер повинен бути встановлений в приміщенні. Після установки повної зрошувальної системи налаштовуємо все зрошувачі. В кінці - програмуємо, в який час і на скільки потрібно включати наступні секції поливу.
 
Система автоматичного поливу газонів складається з зрошувачів і водопровідних труб. Спринклери можуть бути висувними, тобто захованими в корпусі, втопленому в землі, і плавати тільки під тиском води, що подається в систему під час роботи. Коли вони не використовуються, вони майже невидимі. Між вищими рослинами можна встановити невисувними зрошувачі на жорстких трубках.
 
Спринклери можуть створювати постійний потік води (так званий статичний) або переміщатися і розпорошувати певну область (рухливу, наприклад, турбіну або головку молота).
 
Тип використовуваної насадки визначає форму зрошуваного ділянки саду. Це може бути коло або його сегмент (25-360 °) або прямокутник (корисно для поливу вузьких смужок землі). У більшості цих пристроїв діапазон і форму розпилення, а також тип розпилення можна змінити шляхом заміни форсунок або простий регулювання. Пластикові труби діаметром 1 / 2-1 дюйма, що утворюють систему поливу саду, укладаються на глибину 20-40 см.
 
Перед зимою відключіть подачу води і видаліть з системи залишки води, наприклад, стисненим повітрям. Навесні перед початком поливу саду перевіряємо систему і при необхідності очищаємо форсунки дощовиків і регулюємо сектора і діапазон їх роботи.
 
Щоб виконати полив автоматичний саду в уже створеному саду, нам не обов'язково його пошкоджувати. Щоб прокласти дроти на наявному газоні, необхідно видалити смугу дерну на ширину траншеї (20 см). Ділянки дерну не можуть бути довше 1 м. Це полегшує поддеваніем дерну і укладку його на фольгу, розстелену вздовж траншеї. Потім роблять траншею глибиною 30-40 см. Грунт з траншеї укладається на фольгу на зразок дерну. Потім прокладаються проводи. Прокладені кабелі засипані землею з траншей і утоптану. Зверху кладуть смужки дерну, витоптують і рясно поливають.

Як працює компанія Evrogazon

Конструкція і установка системи автоматичного поливу газону в Києві досить складні. Щоб уникнути помилок краще всього довірити цю роботу фахівцям. Ми пропонуємо рішення, що дозволяють створити ідеальні умови для розвитку і вегетації рослин у вашому саду. Системи автоматичного поливу дозволяють оптимально програмувати і забезпечувати потрібну кількість води для поливу вашого ділянки. Наші фахівці з поливу допоможуть Вам підібрати Вашу систему автополиву, виїдуть до Вас на ділянку і професійно підключать всю систему. Приступаючи до виконання замовлень та встановлення системи поливу, ми намагаємося досконально оглянути територію і ознайомитися з її плануванням. Ретельно підбираємо місця, де розміщуємо зрошувачі, а потім визначаємо їх кількість.
 
Вартість системи залежить від розміру ділянки (чим більше, тим нижче ціна), його форми і типу джерела води. Для розрахунку вартості та консультації щодо вибору установки звертайтесь за телефоном до наших менеджерів.

Види автоматичного поливу

Спринклери підключаються до труб, який розподіляє воду. до типу грунту і планованим або вже вирощуваних рослин в саду. Також важливо відрегулювати напрямок поливу і максимальний діапазон зрошувачів. Їх розміщують таким чином, щоб вони не затоплювали фасад або терасу, і в той же час забезпечували всім рослинам необхідну вологість.
  1. автоматичний полив газонуМікро-зрошувачі (статичні зрошувачі) - як правило, можуть зрошувати коло (або його частина) радіусом від 1,5 до 4 м. Використовуються для поливу клумб і чагарників. Коли необхідно пересаджувати кущ або перекопати грунт в даному місці, його можна обережно витягнути з грунту. Стаціонарні дощовики - мають радіус дії до 10 м, тому використовуються для зрошення великих площ. Ви можете вибирати між висувними і незнімними дощувателями. Перші заховані під поверхнею землі, а при використанні висуваються. Якщо це висока модель, насадка підніметься під тиском на 30 см, а якщо вона низька - на 10 см. Для чагарників і клумб рекомендується використовувати високі дощовики, а для газонів - низькі.
  2. Другий тип - незнімні - відносно дешеві і довговічні, тому їх ставлять між вищими рослинами, наприклад чагарниками. Однак вони не підходять для використання на газоні.
  3. Ротаційні зрошувачі - діапазон їх дії від 0 до 360o. Моделі з турбінним механізмом мають більшою ефективністю поливу. Крім того, вони тихіше, ніж з ударним механізмом. Ці зрошувачі зазвичай використовуються для поливу великих газонів.

Переваги автополива

Автоматичний полив в Києві має багато переваг:
Автоматичний полив саду полегшує догляд за будь-яким садом, особливо за тим, який багатий різноманітними і вимогливими рослинами. Справа навіть не в тому, що він позбавляє вас від тягання довгого поливального шланга по саду, а в першу чергу економить час, а якщо в системі є автомат, він «запам'ятовує» нам полив.

система автоматичного поливу

Переваги компанії Evrogazon

Комплексний благоустрій газону поряд з поливом - один з напрямків нашої компанії. Наша фірма постачає пристрої, аксесуари та комплектуючі, що дозволяють створити комплексний автополив для газонів. У нашій пропозиції представлені тільки першокласні матеріали. Ми проектуємо, встановлюємо і обслуговуємо системи автоматичного поливу. Ми адаптуємося до потреб і очікувань наших клієнтів, а наш багаторічний досвід втілюється у виконанні робіт нашими фахівцями. Безумовно, системи автоматичного поливу в Києві - дуже практичне рішення, а їх установка нашою компанією забезпечує Ваше зручність.

Поширені запитання

⭐ Чи заважають дощовики стрижці газону?
Ні. У створюваних нами зрошувальних системах ми встановлюємо так звані висувні зрошувачі, які з'являються над землею тільки для поливу. До того ж вони не тільки не заважають стрижці газону, але і практично непомітні, тому не порушують естетику саду.
🤩 Коли найкраще встановлювати систему зрошення?
Встановлювати краще зрошувальні системи з ранньої весни до пізньої осені.
💸 Від чого залежить вартість установки системи автоматичного поливу?
Факторами, що визначають вартість, є:
джерело води (витрата (л / хв) і тиск (бар))
розмір саду
співвідношення ділянок і поверхонь рослин
рельєф
доступ до окремих частин саду з установкою (водопропускні труби під бруківкою і т. д.)
⚡ Чи можна встановити автоматичну систему поливу в уже існуючому саду?
Звісно. У 70% випадків сади, в яких ми зробили системи, вже існували.

Наші роботи