0%

Рулонний газон - плюси і мінуси.

Рулонний газон

Якщо ви віддаєте перевагу інновації традиційним підходам, а час цінуєте більше, ніж гроші, рулонний газон - ваш вибір. Існує думка, що рулонний газон вирішує багато дачних проблем і при наявності грошей варто його купити. Ми ні в якому разі не намагаємося звеличити це дивовижне покриття, а обіцяємо чесно розібратися, які приємні і неприємні сюрпризи може піднести рулонний газон.

Сильні сторони

Найбільше рулонний газон привертає, мабуть, швидким результатом. Протягом дня вдасться застелити кілька соток, і вже через кілька тижнів газон можна експлуатувати щосили. У порівнянні з посівним газоном такі темпи виглядають дуже переконливо. До того ж вам не доведеться розбиратися в сортах і багатокомпонентних сумішах - основу рулонного газону складають всього три види рослин: тонконіг лучний, костриця червона і райграс пасовищний. Залежно від їх співвідношення можна вибрати готовий газон з тими чи іншими властивостями.

Якщо у вас є сумніви з приводу того, чи не порветься рулон при розгортанні, можете бути спокійні. Хороший газон завдяки сплетіння коренів має значну міцність і тримає форму, навіть якщо повністю змити з нього грунт.

Ще однією перевагою рулонного газону вважається його невибагливість до типу грунту на ділянці - досить того, щоб газон був вирощений в тій же кліматичній зоні. Більш того, його можна класти на пісок або на шар геотекстилю, так у бур'янів буде менше шансів пробитися до поверхні. Ця ж особливість дозволяє класти його в тих місцях, де важко створити товстий родючий шар грунту, наприклад на даху.

Потрібно відзначити високу морозостійкість рулонного газону при укладанні - в помірних широтах його можна класти аж до грудня, якщо грунт не зовсім промерзла.

Недоліки

Незважаючи на удавану досконалість рулонного газону не варто забувати про деякі особливості, які можуть згубити навіть самий невибагливий газон. Крім дорожнечі такого покриття, яка стає очевидна ще в магазині, існують і інші нюанси.

Так, рулонний газон вимагає добре підготовленого грунту. В ідеалі товщина кореневого шару повинна бути не менше 15 сантиметрів. Якщо грунт буде дуже щільна або, навпаки, занадто пухка, дерен може не зростися з нею, і всі подальші старання будуть марними. Грунт потрібно або рихлити, або утрамбовувати, наприклад легким катком, а потім готувати дренаж.

Вибираючи рулонний газон, орієнтуйтеся на середній ціновий сегмент - найбільш дешеві варіанти часто бувають занадто молодими. Ідеальним вважається трирічний газон, але в продажу нерідко можна зустріти одно- і дворічні покриття. У таких рулонах коріння ще не встигли щільно переплестися, і дерен може просто розвалитися.

Але навіть після покупки газону труднощі не закінчуються. Наприклад, його не можна довго зберігати в рулоні - в грунті є мікроорганізми, активна життєдіяльність яких в рулоні, тим більше загорнуті в поліетилен, сприяє підвищенню температури всередині, що згубно позначається на траві.

У тіні рулонний газон приживається не дуже добре. Існуюче різноманіття трав, придатних для формування газону, не може похвалитися тіньовитривалістю. У перші дні після посадки газон вимагає особливого догляду. Найскладніше забезпечити рясний полив, до 20-30 літрів на квадратний метр. Незважаючи на рекомендації не поливати газон в середині дня, в перші дні це необхідно робити, інакше дерен НЕ зчепиться з землею.

Не забувайте, що незважаючи на швидкість укладання рулонного газону, насолодитися в повній мірі їм можна буде не відразу. У найближчі 3-6 тижнів коріння потрібно проникнути в землю і гарненько закріпитися, тому протягом цього періоду краще надмірно не навантажувати газон.

Джерело: rambler.ru

Контакти

У Вас виникли запитання?

Напишіть нам!

Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Заповніть повідомлення: