Найменування послуги | Одиниця виміру | Ціна грн. |
Посів (розподіл насіння, коткування, полив, прополка, внесення добрив, перше скошування) | м2 | 35,00 |
Починаємо з підготовчих робіт
Якщо ви вже визначилися, що хочете саме посівної газон, то обов'язково варто правильно підготувати ділянку. В цей етап входить:- розчищення ділянки від сміття;
- видалення непотрібних пнів і чагарників;
- протруювання бур'янів;
- підготовка ґрунтової основи товщиною мінімум 15 см і вирівнювання його складу;
- висадка дерев (якщо планується доповнювати композицію);
- прокладання інженерних мереж;
- облаштування дренажної системи.
Всі ці дії обов'язково виконати якісно, щоб нічого не заважало траві прорости, прижитися і вкоренитися. Щільний і густий покрив - основна ознака якісно виконаної роботи. Посів трави газонної займає багато часу саме через заморочливого першого підготовчого етапу ну і звичайно очікування, поки склад зійде і зміцніє.
Роботи перед посівом
Кращі кліматичні умови для висадки встановлюються в середині квітня. Саме в цьому місяці можна вже приступати до підготовчих робіт. Також добре підходить травень і вересень. Починається весь процес, звичайно ж, з розчищення території. Навіть якщо на перший погляд у вас чисту ділянку, на ньому напевно знайдеться багато будівельного сміття, гілок, каменів, які обов'язково варто прибрати. Ціна посіву газону не маленька, тому варто відповідально поставитися навіть до таких дрібниць.- відповідно до розмітки знімається шар грунту глибиною близько 35 см;
- в поглиблення укладається гравій або щебінь. Товщина шару близько 15 см;
- дрібне каміння засипаються піском;
- поверх всіх шарів укладається грунт для посадки насіння, дренажну систему потрібно добре закатати.
Висадка газону у відкритий грунт
Куди простіше купити вже вирощений газон в рулонах і просто укласти його на ретельно підготовлену ділянку. Але це дорого і вимагає залучення фахівців, які зможуть виконати укладання газону згідно з технологією і в строго відведені терміни. Трава в рулонах не може перебувати більше 2-х днів навіть у вологому прохолодному місці. А ось посів газону можна виконати як з залученням фахівців, так і самостійно.


- змішайте насіння з піском в пропорції 1: 1, щоб вони стали важче і лягали рівно;
- почніть просівати траву спочатку уздовж, а потім поперек ділянки, щоб щільно і якісно покрити всю територію;
- розрівняйте посадку граблями і трохи пройдіться катком, щоб поглибити насіння в землю, так приживання пройде швидше;
- обов'язково зволожите територію після посадки за допомогою тонкого розпилювача;
- повторюйте полив регулярно вранці і ввечері (якщо немає посухи - тільки ввечері), при цьому стежте щоб вода добре йшла, і на землі не утворювалися калюжі.
Можна рівнятися на ціну посіву газону в Києві, щоб вибрати дійсно надійну компанію. Від кваліфікації робітників залежить кінцевий результат, адже дуже багато залежить від врахування особливостей типу грунту і кліматичних умов, в яких буде вирощений газон. До перших сходів пройде від 7 до 20 днів, але ходити по траві можна тільки коли вона зміцніє, а це не менше місяця після проростання газону. Надалі зовнішній вигляд території сильно залежить від правильного догляду та своєчасного поливу.
Догляд за посівним газоном
Якщо посадка газонної трави за ціною вас влаштувала, і результат виправдав всі очікування - не час розслаблятися. До стійкого позитивного результату ще далеко. Щоб газон виглядав доглянуто і привабливо варто своєчасно здійснювати його полив, щоб уникнути пожовтіння або зовсім вигоряння рослин. Зарослий газон також виглядає непрітягательно, а з огляду на, що у багатьох складах окультурені трави змішуються з польовими, не можна залишати це питання без уваги на довгий час.- сезонний догляд - харчування землі мікроелементами і правильну консервацію перед зимовим періодом;
- стрижку, так як посівний газон зростає особливо швидко і нерівномірно, важливо стригти його своєчасно;
- аерацію - насичення прикореневій грунту киснем;
- мульчування, яке позитивно впливає на стан дерну;
- обробку від хвороб і шкідників спеціальними безпечними хімічними складами;
- боротьбу з бур'янами, які пустили своє коріння глибоко в землю і не хочуть забиратися з газону.
Як мінімум деякі з перерахованих вище дій напевно будуть делеговані професіоналам, які займаються ландшафтним дизайном і газонних покриттям. Відмовлятися від порад і їх допомоги не варто, адже, незважаючи на настільки детальні описи і зрозумілість дій, на ділі можна зіткнутися з непередбаченими труднощами.