Територія навколо будинку повинна бути доглянутою, тоді можна говорити про комфорт і естетичну насолоду від перебування вдома. Парки, сквери і всі місця громадського призначення спеціально укомплектовуються красивим газоном, системою його поливу, всілякими клумбами. Саме тому там приємно знаходитися і хочеться повертатися. Так чому б не організувати подібні зручності на своїй ділянці?
Найменування послугиОдиниця виміруЦіна грн.
Посів (розподіл насіння, коткування, полив, прополка, внесення добрив, перше скошування)м235,00

Починаємо з підготовчих робіт

Якщо ви вже визначилися, що хочете саме посівної газон, то обов'язково варто правильно підготувати ділянку. В цей етап входить:

Всі ці дії обов'язково виконати якісно, ​​щоб нічого не заважало траві прорости, прижитися і вкоренитися. Щільний і густий покрив - основна ознака якісно виконаної роботи. Посів трави газонної займає багато часу саме через заморочливого першого підготовчого етапу ну і звичайно очікування, поки склад зійде і зміцніє.

Роботи перед посівом

Кращі кліматичні умови для висадки встановлюються в середині квітня. Саме в цьому місяці можна вже приступати до підготовчих робіт. Також добре підходить травень і вересень. Починається весь процес, звичайно ж, з розчищення території. Навіть якщо на перший погляд у вас чисту ділянку, на ньому напевно знайдеться багато будівельного сміття, гілок, каменів, які обов'язково варто прибрати. Ціна посіву газону не маленька, тому варто відповідально поставитися навіть до таких дрібниць.

посів газонуОбов'язково варто видалити старі кущі, прибрати або протравити бур'яни і завезти нормальний родючий грунт. Для посівного газону в ньому повинно бути присутні не менше 30% перегною, щоб земля була добре удобрена і змогла віддати свої поживні речовини траві. Крім того, потрібно перевірити кислотність грунту і якщо вона перевищує норму, варто обробити ділянку лугом. Безпосередньо перед висадкою насіння коштує удобрити землю азотом і фосфором, але робити це можна мінімум через три тижні після застосування хімічної отрути від бур'янів. Витрата добрив в середньому 30-40 грам на квадратний метр, докладніше читайте інструкцію на упаковці.

Ціна посіву газонної трави також залежить від складу насіння. Найпопулярніші це суміші лугового тонконога та костриці, пасовищного райграса і червоною овсяніци. Вони добре приживаються на без кислотної грунті, яка добре відводить воду. Перевірити роботу дренажної системи можна по весні - просто поспостерігайте за поведінкою землі після рясних опадів. Якщо вода застоюється, є сенс в облаштуванні нових штучних відводів. Робота виконується в такій послідовності: Це актуально тільки для торф'яних і піщаних ґрунтів, для глини потрібно укладати геотекстиль з низькою пропускною здатністю води. Все це збільшує вартість посіву газону, якщо ви наймаєте робочих для отримання якісного результату, але він виразно того варто. Рівне, щільне, зелене покриття території однозначно стане основним її окрасою та гордістю господаря.

Висадка газону у відкритий грунт

Куди простіше купити вже вирощений газон в рулонах і просто укласти його на ретельно підготовлену ділянку. Але це дорого і вимагає залучення фахівців, які зможуть виконати укладання газону згідно з технологією і в строго відведені терміни. Трава в рулонах не може перебувати більше 2-х днів навіть у вологому прохолодному місці. А ось посів газону можна виконати як з залученням фахівців, так і самостійно.

посів газонної травиІнтенсивність зростання залежить в першу чергу від якості насіння і їх стійкості до шкідників і несприятливих кліматичних умов. Найчастіше використовуються універсальні склади, але якщо ви живете на території з мінливими погодними умовами, зверніться до фахівця, щоб підібрати максимально правильний склад рослин. При цьому ціна посадки газонної трави може дещо зрости, так як в суміші може поєднуватися до 5 різних сортів. Середня витрата насіння - 25-50 грам на квадратний метр.Для посіву варто вибрати безвітряний день, ось ще кілька корисних порад, які допоможуть виконати основну роботу швидко і якісно:

Можна рівнятися на ціну посіву газону в Києві, щоб вибрати дійсно надійну компанію. Від кваліфікації робітників залежить кінцевий результат, адже дуже багато залежить від врахування особливостей типу грунту і кліматичних умов, в яких буде вирощений газон. До перших сходів пройде від 7 до 20 днів, але ходити по траві можна тільки коли вона зміцніє, а це не менше місяця після проростання газону. Надалі зовнішній вигляд території сильно залежить від правильного догляду та своєчасного поливу.

Догляд за посівним газоном

Якщо посадка газонної трави за ціною вас влаштувала, і результат виправдав всі очікування - не час розслаблятися. До стійкого позитивного результату ще далеко. Щоб газон виглядав доглянуто і привабливо варто своєчасно здійснювати його полив, щоб уникнути пожовтіння або зовсім вигоряння рослин. Зарослий газон також виглядає непрітягательно, а з огляду на, що у багатьох складах окультурені трави змішуються з польовими, не можна залишати це питання без уваги на довгий час.

Вартість посіву газонуМонтаж системи автоматичного поливу значно спрощує роботи по догляду. Спеціально закладена на контролері програма буде запускати полив в потрібний час і економно витрачати воду. При цьому людський фактор зведений до мінімуму - не потрібно буде піклуватися, як і коли знайти час на цю нелегку справу. Посів трави газонної може здійснюватися повторно в разі ремонту, якщо з тих чи інших причин полотно було пошкоджено. В цілому ж якісний догляд передбачає:

Так що посадка газону це ще півсправи, важливо не тільки правильно підготувати територію, засіяти її, дочекатися сходів, а й спостерігати за ділянкою і періодично проводити процедури по догляду. Тоді привабливий зовнішній вигляд прибудинкової території гарантований, а ландшафтний дизайн ділянки в цілому буде виглядати просто чудово.

Як мінімум деякі з перерахованих вище дій напевно будуть делеговані професіоналам, які займаються ландшафтним дизайном і газонних покриттям. Відмовлятися від порад і їх допомоги не варто, адже, незважаючи на настільки детальні описи і зрозумілість дій, на ділі можна зіткнутися з непередбаченими труднощами.

Наші роботи