Уявити поле для футболу без газонного покриття складно. Трава добре допомагає в грі і захищає від травм в разі падінь. Професійні футбольні ліги висувають серйозні вимоги до якості покриття. Найменші дефекти на ньому можуть стати причиною скасування змагання. А виростити з нуля натуральний газон для футбольного поля довго і дорого. Для цього знадобитися 1,5-2 роки. І чи витримає таке покриття всього пару матчів. Після його потрібно буде знову відновлювати тривалий час. Добре, що можна замовити рулонний газон на футбольне поле. У цьому різновиді покриття маса переваг.

Особливості готового газону

Після Другої світової війни в США виникла серйозна проблема з полями для гольфу. Тривалий час ніхто за ними не доглядав, через що газон прийшов в повну непридатність. На відновлення потрібні роки, а американцям хотілося грати прямо зараз. Хтось із власників одного з гольф-клубів вирішив схитрувати і не вирощувати траву, а перенести готовий дерен. Так з'явилася ідея вирощування трави для подальшого її використання на стадіонах і в ландшафтному дизайні. Для простоти транспортування зрізаний довгий пласт покриття почали згортати в рулони.

Варто розуміти, що газон рулонний футбольний трохи відрізняється від того, який використовується в ландшафтному дизайні. Це пов'язано з можливістю витримувати великі навантаження. Якщо в парку по одному і тому ж ділянці за день пройде кілька десятків людей, то під час одного матчу по всьому полю футболісти пробігають сотні разів, за ще й в бутсах з шипами. Тому ціна газону для стадіону буде набагато вище, ніж для ландшафтного дизайну. І при оформленні спортивного майданчика коштує це враховувати і не економити на заміні класу стійкості трави.

Будь-яка рулонна трава для футбольного поля вирощується на спеціальних фермах. Для цього застосовується спеціальний грунт, основа якого складається з піску. Ідеальною сумішшю трав вважається:

  • червона костриця;
  • луговий мятлик;
  • мітлиця.

Причому на дві останні трави доводиться не більше ⅓ всього складу. Газон вирощується кілька років на спеціальних ділянках. Як тільки він сформує щільний дерен, його зрізають спеціальними комбайнами і згортають в рулони. Після цього термін придатності покриття обмежується 24 годинами. Якщо не вкластися в нього, великі шанси, що рослини пропадуть, не приживуться, з'являться прогалини.

Технологія укладання

Не можна просто так взяти і розвернути газон на футбольне поле. Для його приживлення потрібно строго дотримувати всіх етапів укладання:

  1. Підготовка дренажної системи. На ділянці знімається шар грунту від 45 до 100 см. Важливо зробити невеликий ухил до країв поля, щоб вода могла стікати своїм ходом. Одержаний котлован засипається дренажним наповнювачем.
  2. Поверх дренажу укладається шар родючого грунту. Вона стане сполучною ланкою між покриттям і самим полем.В цей грунт буде проростати укладена трава.
  3. За допомогою спеціальних пристосувань (техніки, інструментів) газон футбольного поля розкладається на свої місця. Важливо робити це в шаховому порядку, щоб стики між смугами не так розходилися під час навантажень.
  4. Укладання роблять з невеликим запасом на стиках. Під впливом сонця нові стрічки можуть трохи стягуватися. Якщо не робити запасу, можливі появи дірок і щілин.
  5. Робиться підрізування під розміри. Місця стиків промазиваются спеціальним грунтовим складом з глини, піску і торфу.
  6. Весь газон притискається спеціальними катками.

Після цього починаються заходи щодо створення сприятливих умов, щоб трава проросла. І дотримуватися всіх правил потрібно ретельно, враховуючи, скільки коштує футбольний газон.

Правила догляду

Щоб футбольний газон в рулонах добре прижився і довго служив, важливо уважно за ним стежити. Відразу ж після укладання всю ділянку необхідно поливати двічі на добу. Для поливу краще використовувати автоматичні краплинні системи. Великий натиск води з шлангів може змістити пласти з травою.

Якщо укладання робилася навесні або влітку, в перший тиждень догляду варто внести комплексні добрива. Вони допоможуть траві швидше прижитися на новому місці. Надалі догляд за газоном на футбольному полі також буде включати в себе періодичні підгодівлі кілька разів на сезон. До кінця першого тижня в пластах повинні прорости дрібні корінці.

На другому тижні полив можна скоротити. Робити зрошення дозволяється і через день, якщо погода не надто посушлива. В ідеалі стан покриття можна перевірити, трохи підняти його край. Грунт під пластом повинна залишатися завжди вологою. Так натуральний футбольний газон гарантовано приживеться. До кінця цього тижня можна провести перше скошування перпендикулярно напрямку укладання рулонів.

На третьому тижні коріння трави вже проникнуть в основний субстрат. Поливати футбольний газон рулонний можна вже два рази в тиждень. До кінця цього періоду при необхідності роблять друге скошування під кутом до напрямку першого.

Якщо весь цей час догляд за газоном футбольного поля був правильним, покриття стане готовим до експлуатації. Далі потрібно буде тільки стежити за станом вологості грунту і вчасно вносити добрива для підживлення.

Скільки коштує і як замовити

Потрібно відразу розуміти, що вартість газону футбольного поля не може бути занадто низькою. Для створення одного невеликого відрізка потрібно витратити кілька років і докласти чимало зусиль. Тому ціна натурального газону для футбольного поля складає близько 200 руб. за квадратний метр.

Ця вартість не враховує підготовчих робіт з благоустрою ділянки. За них доведеться заплатити від 150 до 500 руб. за квадратний метр. Багато фірм роблять знижки, якщо клієнт замовляє великі обсяги і весь комплекс робіт.

Щоб ціна газону для футболу була захмарною, краще звертатися за ним безпосередньо до фірми-виробника. Посередники часто істотно завищують вартість. Також спеціалізовані компанії допоможуть організувати і догляд за газоном на стадіоні на період його приживлення або на постійній основі.

Так, газон в рулонах - це зручний спосіб швидко облагородити будь-яку ділянку або спортивний майданчик. Але на його обладнанні не варто економити. В іншому випадку можна залишитися і без грошей, і без густий смарагдової зелені свіжої трави.